Trwałe ogrodzenia drewniane

Długowieczne płoty z drewna

Niepoprawnie zabezpieczone sztachety drewniane ekspresowo się dewastują oraz mogą ostatecznie zgubić swój dotychczasowy urok oraz własności. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie wskazane jest poznać sposoby konserwacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące płot z drzewa trzeba rozpocząć od należytego i starannego przygotowania materiału na ogrodzenie, bo od tego zależy rezultat finalny naszych robót. Przed użyciem produktów do protekcji i ozdoby sztachet z drewna istotne jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Gdy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, powinno się nanosić następne preparaty, jakie konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od środka, ale nie stworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Konserwowane w ten sposób płot zostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej ochronie ogrodzenia, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im wiele uwagi i troski.

Zgoła inaczej jest w przypadku płotów z pcv. Ów wersja ogrodzeń jest w całości odporny na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają także biokorozji tym samym dogadzają swoim posiadaczom przez długie lata.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s